נותנים במה לכשרון שלך

בית ספר ופנימייה  ז' – י"ב
03-9079005

שבת פורים

שבת כפר זו (11-12/3/22) הנקראת "שבת פורים", היא אחת מן השבתות העמוסות והעשירות באירועים. למעשה שבת זו היא בהמשך לשפע אירועים שהחלו בתחילת השבוע ושעוד יהיו עד נשף פורים.

ביום ה' 10/3 בתום הלימודים החלו בקבוצות הפנימייה הכנות אחרונות לקראת האירועים שיתקיימו בשבת ובנשף פורים.

השבת עצמה החלה בקבלת שבת משעשעת שהוגשה ע"י צוות הפנימייה – יש לציין שהצוות הקפיד הפעם לזייף פחות במהלך השירה. בתום קבלת השבת הפתיעו חניכי שכבת י"ב את הנוכחים, כאשר נכנסו בהפתעה לחדר האוכל מחופשים לדמויות מסדרת הטלוויזיה "משחק הדיונון".  לאחר מכן הוקרנה מתיחה שנעשתה ע"י מנהל הכפר ומיד אח"כ נכנסו אנשי צוות הפנימייה והמורים בתהלוכה והגישו את ארוחת ליל שבת.

לאחר ארוחת הערב המפנקת התכנסו כולם בשעה 21:00 לצפות "במופע בגן" של שכבת ח' המחזה – "אמילי והבלשים". בתום המופע נערכה מסיבת דיסקו עד לאחר חצות.

ביום שבת בבוקר ערך מנהל הכפר את ההשכמה המסורתית אותה הוא עושה כל שנה עם: משרוקית, שפריצר מים וסוכריות טופי, ואכן כמו בכל שנה – כולם התעוררו בבהלה. בשעה 10:30 החל ה-"פורימון" המסורתי שהכינו השינשינים. ה"פורימון" הוא יריד שעשועים שנושאו השנה היה "הוואי". במהלך יריד זה, שנערך השנה תחת גשם מטפטף, חולקו לכולם: "שערות סבתא", פופקורן, כוסות ברד, והרבה פרסים. משחק הכדורגל המסורתי בין חניכי שכבת י"ב וצוות הכפר נדחה לשבת הכפר הבאה, עקב חוסר שיתוף פעולה של מזג האוויר שלא הפסיק להטריד בטפטוף בלתי פוסק.

במוצאי השבת נמשכו ההכנות לקראת תחרות "שושן הזהב 2022" ונשף פורים שייערך ביום שני בערב.