נותנים במה לכשרון שלך

בית ספר ופנימייה  ז' – י"ב
03-9079005

שבת פורים

שבת כפר זו (15-16/3/19) הנקראת "שבת פורים", היא אחת מן השבתות העמוסות והעשירות באירועים. למעשה שבת זו היא יריית הפתיחה לשפע אירועים שעוד יהיו במהלך השבוע הקרוב.

ביום ה' 14/3 בתום הלימודים החלו בקבוצות הפנימייה הכנות אחרונות לקראת האירועים שיתקיימו בשבוע הקרוב ובנשף פורים. בשעות הערב יצאו שכבות: ז'-ח'-ט'  ללוות את להקת הכפר ב – "תחרות להקות 2019" שנערכה בהרצליה ו…. כמובן שעלינו לשלב הגמר. כל הכבוד ללהקת הכפר להקת – "הגן סגור" נמשיך לעדכן בהמשך.

השבת עצמה החלה הפעם בקבלת שבת משעשעת שהוגשה ע"י צוות הפנימייה – יש לציין שהצוות הקפיד הפעם לזייף פחות במהלך השירה. בתום קבלת השבת הפתיעו חניכי שכבת י"ב את הנוכחים, כאשר נכנסו בהפתעה לחדר האוכל מחופשים לדמויות מסדרת הטלוויזיה "בית הנייר". לאחר מכן הוקרנו מתיחות שנעשו השבוע ע"י מנהל הכפר למספר חניכים, ומיד אח"כ הוגשה ארוחת ליל שבת.

לאחר ארוחת הערב המפנקת התכנסו כולם בשעה 21:30 לצפות בהצגה "אני שונא את שייקספיר" שהכינו במיוחד לערב זה חניכי שכבת י' – "שאפו" וכל הכבוד לשכבת י' על היוזמה ועל הביצוע. בתום המופע נערכה מסיבת דיסקו עד לאחר חצות.

ביום שבת בבוקר ערך מנהל הכפר את ההשכמה המסורתית אותה הוא עושה כל שנה עם: משרוקיות, פעמונים, זריקת סוכריות טופי ושפריצר מים – ואכן כולם התעוררו בבהלה. בשעה 10:30 התחילה פעילות "חדר בריחה" שנערכה בחדר האוכל. שכבת י' פתרה את כל המשימות ופיצחה את הקוד למזוודה, שכללה הרבה מאוד הפתעות.