נותנים במה לכשרון שלך

בית ספר ופנימייה  ז' – י"ב

להרשמה:
03-9079005

לנושאים כלליים:
03-9079006

מגמות

כל מגמות ביה"ס הן מגמות עיוניות לבגרות איכותית ומלאה.

רפואה וטרינרית: רפואה וטרינרית היא מגמה מדעית, בהיקף של 10 יחידות לימוד: 5 יחידות לימוד ביולוגיה + 5 יחידות לימוד חקלאות בע"ח. המגמה עוסקת בלימודי וטרינריה והלימודים כוללים: לימודי ביולוגיה, אנטומיה, פסיכולוגיה ודרכי טיפול בבעלי חיים. הלימודים מתקיימים בביה"ס, בכלבייה ובפינת החי. בוגרי המגמה יקבלו עדיפות ביחידת "עוקץ" בצה"ל ויוכלו להשתלב בשוק העבודה בתחום הרפואה הוטרינרית.

אילוף כלבים: אילוף כלבים היא מגמת לימוד בהיקף של 5 יחידות לימוד. 4 יחידות עיוניות כוללות:  פיזיולוגיה ואנטומיה של הכלב, פסיכולוגיה של הכלב, סוגי גזעים, גידול כלבים, מחלות ויחידה אחת מעשית בה לומדים אילוף כלבים בצורה קצת אחרת. הדגש במגמה הוא על אילוף מתוך חיבור לכלב ורצון שלו ולא מתוך כפייה. אילוף מהסוג הזה ייתן לכם גישה לאילוף איכותי יותר ונדרש יותר. במגמה לומדים איך לאלף כלבים כך שהכלב ירצה לבצע את הפקודות בשמחה ולא מתוך פחד. במגמה תהפכו להיות בעלי מקצוע טובים ומבוקשים יותר במידה ותרצו להמשיך הלאה ולעסוק בכך לאחר סיום התיכון, ביחידת "עוקץ" במסגרת השירות הצבאי או ביחידת הכלבנים של המשטרה.

תיאטרוןבמגמת התיאטרון ניגשים ל- 5 יחידות לימוד. 3 יחידות הן עיוניות ו-2 יחידות הן מעשיות. חשוב להבין שתלמיד או תלמידה שאוהבים תיאטרון, משחק ובמה – זה המקום בשבילם, אבל… לא לשכוח שיש חלק עיוני בו הלימודים הם רציניים ואפילו לא קלים. בכיתה י' בתחום העיוני לומדים את שפת התיאטרון ומרכיביה, קוראים 3 מחזות ומנתחים אותם. לומדים להגיש דוחות צפייה לאחר שצופים בחמש הצגות בתיאטרון מקצועי לאורך השנה. בתחום המעשי עובדים על דמויות בכל מיני שיטות: עבודה עם חפץ, תנועה, קול ועוד. ההתנסות המעשית בשנה זו היא על ידי תרגילים שונים ומגוונים. בכיתה י"א מעלים הילוך בלימודים העיוניים ולומדים על טרגדיה וקומדיה, שייקספיר ותיאטרון יווני. גם בשנה זו צופים בחמש הצגות ומגישים דוחות צפייה. נבחנים ביחידה המעשית הראשונה – דיאלוגים או מונולוגים – אמנם זו בגרות אבל באווירת תיאטרון. מגיע בוחן חיצוני לערב של דיאלוגים שמעלים תלמידי המגמה באולם התיאטרון של הכפר. בכיתה י"ב לוקחים את החלק המעשי  צעד קדימה ומעלים הפקה בה התלמידים בוחרים באחד מהם שייקח את תפקיד הבמאי והשאר משחקים. גם בשנה זו לומדים לימודים עיוניים בתחומים שונים: תיאטרון ישראלי, ז'אנרים בתיאטרון ועוד.

תקשורת וידאו: מגמת תקשורת וידאו הינה מגמה ל- 5 יחידות לימוד. המגמה מיועדת לתלמידים הרוצים ללמוד ולהכיר את תחום הוידאו והטלוויזיה. במסגרת הלימודים התלמידים כותבים, מביימים, מצלמים, עורכים ומשחקים בסרטים שהם יוצרים. בכיתה י"ב תלמידי המגמה מתחלקים לקבוצות וכל קבוצה מפיקה סרט, שהינו פרויקט הגמר של אותה קבוצה. לביצוע המשימה התלמידים מתחלקים לצוותים וכל צוות מחלק לעצמו את התפקידים הבאים: מפיק, במאי, צלם, עורך ועוד. כל סרט מוצג בפני בוחן חיצוני והציון אותו מקבל הצוות על הפקת הסרט הינו מרכיב חשוב מהציון הסופי לתעודת הבגרות. הלימודים המעשיים במגמה נעשים באולפן הטלוויזיה שבכפר.

ניהול עסקי ומנהל וכלכלה: מגמת ניהול עסקי ומינהל וכלכלה היא מגמה בהיקף של 10 יחידות לימוד: 5 יחידות לימוד ניהול עסקי + 5 יחידות לימוד מנהל וכלכלה. המגמה היא בתחום החשבונאות ומקנה לכם מקצוע – מנהל חשבונות סוג 2. הדיפלומה שמקבלים בוגרי המגמה בסוף י"ב, במידה וסיימו בהצלחה את מבחני הבגרות במקצוע, מאפשרת לעבוד באופן מיידי. במידה ובעתיד רוצים להמשיך ולהתמקצע תוך כדי עבודה מעשית, ניתן להשלים לסוג 3 , ייעוץ מס וכו'. חשוב להדגיש כי רישיון העבודה לניהול חשבונות ניתן לתלמידי המגמה גם אם לא השלימו בגרות מלאה – לעבוד במקצוע ניתן כאמור באם סיימתם בהצלחה את מבחני הבגרות במקצוע עצמו. בכיתה י' לומדים הרבה נושאים לידע כללי בתחום שכל מנהל חשבונות צריך לדעת. מילוי טפסים כמו: חשבוניות, קבלות, דיווחים למע"מ, חישוב משכורות ועוד. בקיצור תוכלו לנהל לאבא את הנהלת החשבונות של העסק. בכיתה י"א אתם כבר קופצים מניהול החשבונות של העסק מהצד של האבא לצד של משרד רואי חשבון. תלמדו להוציא: כרטסות, מאזנים, התאמות בנקים, ספקים ולקוחות. בכיתה י"ב תסיימו את הלימודים העיוניים עם סגירת שנת כספים ופרויקט בו תנהלו חשבונות של חודש שלם לעסק דמיוני שסוגר שנת מס.