נותנים במה לכשרון שלך

בית ספר ופנימייה  ז' – י"ב
03-9079005

שבת פורים

שבת כפר זו (6-7/3/20) הנקראת "שבת פורים", היא אחת מן השבתות העמוסות והעשירות באירועים. למעשה שבת זו היא בהמשך לשפע אירועים שהחלו בתחילת השבוע ושעוד יהיו עד נשף פורים.

ביום ה' 5/3 בתום הלימודים החלו בקבוצות הפנימייה הכנות אחרונות לקראת האירועים שיתקיימו בשבת ובנשף פורים.

השבת עצמה החלה בקבלת שבת משעשעת שהוגשה ע"י צוות הפנימייה – יש לציין שהצוות הקפיד הפעם לזייף פחות במהלך השירה. בתום קבלת השבת הפתיעו חניכי שכבת י"ב את הנוכחים, כאשר נכנסו בהפתעה לחדר האוכל מחופשים לדמויות מסדרת הטלוויזיה "פאודה".  לאחר מכן הוקרנה מתיחה שנעשתה ע"י מנהל הכפר, ומיד אח"כ הוגשה ארוחת ליל שבת.

לאחר ארוחת הערב המפנקת התכנסו כולם בשעה 21:00 לצפות "במופע בגן" של שכבת י' המחזה – "האי הגיון". בתום המופע נערכה מסיבת דיסקו עד לאחר חצות.

ביום שבת בבוקר ערך מנהל הכפר את ההשכמה המסורתית אותה הוא עושה כל שנה עם: משרוקיות, פעמונים, זריקת סוכריות טופי ושפריצר מים – ואכן כמו בכל שנה כולם התעוררו בבהלה. בשעה 10:30 החל ה-"פורימון" המסורתי שהכינו השינשינים. ה"פורימון" הוא יריד שעשועים שנושאו השנה היה "קרנבל בריו". במהלך יריד זה חולקו לכולם: "שערות סבתא", פופקורן, כוסות ברד, חטיפים והרבה פרסים. בשעה 12:30 החל משחק הכדורגל המסורתי בין חניכי שכבת י"ב וצוות הכפר. בתום המשחק שהיה שקול ולאחר הארכה הייתה התוצאה 1-0 לטובת צוות הכפר.

במוצאי השבת נמשכו ההכנות לקראת נשף פורים שייערך ביום ראשון בערב.